اخبار تنیس جهان

کسب طلای المپیک توسط الکساندر زورف آلمانی در توکیو

کسب طلای المپیک توسط زورف در توکیو

از زمانی که المپیک آغاز شده، عملکردی بهتر از الکساندر زورف در هفته جاری در توکیو را از سایرین شاهد نبوده ایم. زورف آلمانی روز یکشنبه مدال طلا را از آن خود کرد و بازی فوق العاده ای را برای شکست کارن خاچانوف از تیم ملی ROC با نتیجه 6-3 ، 6-1 در 79 دقیقه و طی دو ست در المپیک توکیو به نمایش گذاشت.

زورف روز جمعه به مصاف نواک جوکوویچ، قهرمان این رقابت ها رفته و دست کم موفق شد مدال نقره را برای خود تضمین کند تا به امیدهای صربستان برای یک گرنداسلم طلایی و تاریخی (اصطلاح اسلم طلایی در تنیس به فتح هر چهار گرند اسلم و مدال طلای المپیک در طول یک سال میلادی گفته می‌شود) پایان دهد.

زورف همچنین در فینال یکشنبه در مقابل خاچانوف با سرویس خوب و ضربه محکم به توپ از عملکرد پیشین خود در مقابل جوکوویچ حمایت کرد. این بازیکن 24 ساله 87 درصد (26/30) از امتیازات اولین سرویس خود را بدست آورد و 22 برنده را از رده خارج کرد تا اولین مرد آلمانی باشد که در تنیس به مدال طلای المپیک تک نفره دست یافت.

زورف طی مصاحبه ای به ITFtennis.com گفت: “هیچ چیزی بهتر از این حس وجود ندارد.” “شما نه تنها برای خودتان بازی می کنید، بلکه برای کشور خود نیز بازی می کنید و المپیک بزرگترین رویداد ورزشی در جهان است. حسی که اکنون دارم و خواهم داشت، با هیچ حسی در دنیا قابل قیاس نخواهد بود. “

زورف، که تنها یک ست در توکیو بازی کرد، امسال عنوان  ATP Tour را در Mutua Madrid Open و Abierto Mexicano Telcel presentado por HSBC  کسب کرده است.

در یک شروع پر جنب و جوش، زورف در بازی مقابل خاچانوف به برد زود هنگامی در ست اول با نتیجه 3-1 دست یافت. شماره 5 جهان با وجود اینکه تنیس را به خوبی تهاجمی بازی می کرد، اما مهارت های دفاعی خود را نیز با قدرت نشان می داد و هر توپی را برای پیشروی هر چه بیشتر تا قهرمانی اش دنبال می کرد. او در ست دوم یک بازی تقریباً بی نقص را اجرا کرد و تنها هفت خطای غیر عمد تا پیروزی مرتکب شد.

خاچانوف روز جمعه با غلبه بر پابلو کارنو بوستا اسپانیایی به مدال طلا دست یافت. کارنو بوستای 25 ساله که امسال در مسابقات Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes Lyon و Great Ocean Road Open تا نیمه نهایی پیش آمده بود، توکیو را با یک مدال نقره ترک می کند.

خاچانوف به ITFtennis.com گفت: “زوروف از ابتدا تا انتها یک بازی باورنکردنی انجام داد.” “من هم از نظر خودم یک بازی فوق العاده را انجام دادم، اما او امروز از من بهتر بود. من در رویای مدال طلا بودم، اما قطعا در المپیک بعدی آن را خواهم داشت. “


اخبار تنیس را دنبال کنید:


فدرر به دلیل مصدومیت از مسابقات تورنتو و سینسیناتی کناره گیری کرد!

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *