آموزش تنیس

بهترین راکت های تنیس سال 2021

10 راکت تنیس برتر در سال 2021

با این حجم از اطلاعات، تشخیص بهترین راکت های تنیس که می توانند با سبک بازی شما سازگار باشند و نیازهای شما را در زمان حال و در آینده برطرف سازند کار آسانی نیست. با وجود همه اطلاعاتی که در وب سایت کمپانی های تولیدکننده راکت های تنیس وجود دارد، هنگام مقایسه مدل ها و تشخیص دقیق تفاوت ها، باز هم گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم لیستی از بهترین راکت های تنیس در سال 2021 و ویژگی های منحصر به فرد آنها را در اختیار شما قراردهیم. به خاطر داشته باشید که اگرچه این مقاله یک لیست عالی برای شروع است، اما بسیار مهم است که در صورت امکان هر یک از این راکت ها را برای مقایسه کلی چند روز در معرض دید قرار دهید، زیرا هیچ جایگزینی بهتر از بازی با خود راکت ها وجود ندارد.

راکت تنیس برند ویلسون مدل Wilson Pro Staff 97

Wilson Pro Staff 97 راکت رسمی راجر فدرر می باشد که خود او نیز در طراحی این راکت مشارکت داشته است.

 • این راکت نسبت به نسخه های مشابه خود راکت سنگین تری است و وزن آن 315 گرم است که همین امر سبب می شود قدرت بدون زحمتی را برای صاحب خود به ارمغان آورد. به منظور ایجاد قدرت با صرف انرژی کمتر، همچنین بایستی سوییت اسپات (ناحیه مرکزی صفحه راکت که بیشترین راندمان را برای ضربه زدن دارد) بزرگتری را برای راکت ایجاد کنیم که در این راکت این فاکتور نیز در نظر گرفته شده است.
 • Wilson Pro Staff 97 همچنین گزینه مناسبی برای زدن انواع پیچ (spin) ها می باشد و مختص تنیس‌ بازهای حرفه‌ای بوده که سرعت سر راکت بالایی را نیاز دارند و با ضربات تاپ‌اسپین سنگین خود بازی را جلو می برند.
 • این راکت سر سبک (head light) می باشد، به این معنی که با وجود سنگین بودن راکت، قدرت مانور آسان تری دارد و بیشتر وزن آن در دسته متمرکز شده است.
 • همچنین دارای ظاهری مدرن است که با شکل مشکی مات و براق خود حس قدرت و اقتدار را انتقال می دهد.
 • در نهایت، این راکت یک قاب محکم تر و یک بستر زه متراکم را ارائه می دهد تا کنترل بیشتری برای بازیکنانی که تصور می کنند ممکن است کمی بیش از حد آن را پاره کنند،داشته باشد.
 • بازیکنان حرفه ای در ابتدای استفاده از این راکت قدرت زیادی را از خود نشان می دهند به همین دلیل ممکن است چند ضربه طول بکشد تا بتوانند به سوییت اسپات مناسبی که ضربه های خارج از مرکز را کنترل کند، عادت نمایند.
 • به طور کلی یک راکت سنگین تر برای بازیکنانی که پیشرفته تر و با تجربه تر هستند و قدرت بازی با آن را دارند، مناسب تر است.

  خرید راکت تنیس برند ویلسون مدل Wilson Pro Staff 97

راکت تنیس برند یونکس مدل Yonex Ezone 100

راکت های Yonex Ezone در چند وزن مختلف عرضه می شوند و به عنوان یکی از بهترین راکت های تنیس موجود در بازار، همه سبک های متنوع بازی را ساپورت می کنند. این راکت ترکیبی عالی از همه وزن ها و ویژگی هاست. زیرا در همه زمینه ها از ضربات زمینی گرفته تا ضربه به توپ در هوا (قبل از خوردن  به زمین) و سرویس ها به خوبی امتیاز می گیرد و برای بازیکنان در تمامی زمین ها مناسب است. به طور کلی، Yonex از یک دهه پیش که وارد بازار شده است، یک تغییر اساسی در بازی های تنیس به وجود آورده است و برای بازیکنان سطوح متوسط ​​تا پیشرفته که به دنبال یک راکت سریع، مناسب برای چرخش و سبک هستند گزینه مناسبی را ارائه می دهد.

 • چیزی که واقعاًراکت های تنیس یونکس را منحصر به فرد می کند شکل فریم راکت است که ایزومتریک نامیده می شود. این طرح ایزومتریک مناطق مؤثر راکت را افزایش داده و 7 درصد منطقۀ مؤثر بیشتری به بازیکن می دهد که می تواند در برنده شدن در زمین مؤثر باشد.
 • قاب این راکت فرم مستطیلی تری نسبت به سایر راکت ها دارد که همین امر موجب کنترل و داشتن سوییت اسپات (ناحیه مرکزی صفحه راکت که بیشترین راندمان را برای ضربه زدن دارد) بزرگتری در مقایسه با سایر راکت ها می باشد.
 • Yonex در قاب این نسل از راکت های خود از از یک گرافیت منحصر به فرد قوی و کشسان ، برای بهبود پایداری قاب و بهینه سازی انعطاف پذیری هنگام برخورد توپ با آن استفاده می کند که آن را M40X می نامد.
 • در گلوگاه این راکت از فناوری مش ارتعاشی استفاده شده که ارتعاشات و ضربه های وارد شده به بازو را خنثی می کند و احساس بهتری در هنگام ضربه زدن و برخورد توپ به راکت را ایجاد می کند.
 • این راکت از فناوری جدیدی به اسم Liner Tech بهره می برد که اصطکاک فریم را برای راحتی و قدرت بیشتر کاهش می دهد. همچنین دارای فاصله بین رشته های متراکم تر در مرکز برای کنترل بیشتر است که این تراکم در کناره ها کمتر می شود تا با ضربه های کمی خارج از مرکز ارتباط بهتری برقرار کند.
 • قدرت این راکت از سختی (stiffness) آن ناشی می شود زیرا در بالاترین سطح یعنی 70 قرار می گیرد که ضربه محکم و قوی تری را برای شما ایجاد خواهد کرد و به دلیل قاب کوچکترش، کنترل بسیار خوبی دارد.

Yonex Ezone 100

 

راکت تنیس برند ویلسون مدل Wilson Blade V7 98

Wilson Blade V7 98 یک انتخاب محبوب در بین بازیکنان و یک راکت سر سبک با یک قاب انعطاف پذیر است که هنگام ضربه زدن به توپ احساس بی نظیری را ایجاد می کند. این راکت نسبت به مدل قبلی خود به نسبت سرسبک‌تر شده اما وزن سوئینگ آن افزایش یافته که این موضوع باعث سنگین‌تر شدن ضربات می‌شود.

 • این راکت فاقد فناوری معروف Countervail ویلسون است و در عوض با فناوری FeelFlex ارائه شده است تا به ثبات راکت هنگام ضربه زدن بیفزاید و موجب قدرت و اسپین بیشتر گردد.
 • این راکت برای همه سبک های بازی ها بسیار مناسب است و با توجه به اینکه تمرکز این راکت بر روی اجرای انواع پیچ هاست، بازیکنان می توانند حس ضربه ای عالی به توپ را تجربه کنند.
 • انعطاف پذیری راکت ممکن است مقداری از قدرت را کاهش دهد اما راحتی زیادی را برای آرنج، بازو و شانه بازیکنانی که تمایل به سویینگ های بزرگ دارند، فراهم می کند. به طور کلی قاب سبک آن قابلیت مانور را آسان کرده و به بازیکنان اجازه می دهد تا سویینگ های محکم و سریعی داشته باشند.
 • این راکت دارای یک الگوی زه متراکم 18 × 20 است و یک راکت سبک است که فقط 11 اونس وزن دارد.
 • کنترل، ثبات و قدرت بالا در همه رده ها باعث می شود که این راکت یک انتخاب عالی برای همه بازیکنان متوسط ​​تا پیشرفته و در همه مدل زمینی باشد.
 • Wilson Blade V7 همچنین به تکنولوژی Parallel Drilling مجهز شده و موجب افزایش سطح Sweet Spot ( ایده آل ترین منطقه برخورد توپ با زه راکت تنیس ) می شود و در نتیجه بازیکن راحت تر و با دقت بالاتری به توپ ضربه می زند.

خرید راکت تنیس برند ویلسون مدل Wilson Blade V7 98

راکت تنیس برند بابولات مدل Babolat Pure Drive

این راکت از زمانی که برای اولین بار در سال 1994 معرفی شد تا به امروز، یک انتخاب محبوب برای بازیکنانی است که همواره به دنبال بهترین راکت تنیس در بازار هستند. Babolat Pure Drive با لقب “قدرت مسخ کننده” توصیف می شود.

 • طرح بیضوی این راکت باعث کاهش انعطاف پذیری و افزایش استحکام کلی قاب می شود و به قدرت بیشتر آن کمک می کند.
 • بابولات همچنین از فناوری GT فیبر کربن خود در سر این راکت برای افزایش قدرت استفاده می کند.
 • این راکت در مقایسه با بسیاری دیگر از راکت ها از قابلیت پخش (playability : ترکیبی از نحوه عملکرد زه و احساسی که بازیکن درهنگام تماس توپ با آن دارد) بهتری برخوردار است.
 • بابولات در این سری از راکت های خود فناوری SWX Pure Feel خود را برای مقابله با ارتعاشات و ضربه های ناشی از برخورد با سطح سخت راکت و بهبود حس بازیکنان در زمان برخورد راکت با توپ معرفی کرد. این تکنولوژی یک تغییر اساسی در بازی برای کسانی بود که احساس می کردند راکت شوک زیادی به آرنج آنها وارد می کند.
 • بابولات در این نسخه از فناوری HTR System استفاده کرده تا با تقویت گرافیت قاب، استحکام آن را نیز افزایش دهد و پایداری آن بیشتر شود و انرژی بیشتری هنگام ضربه به توپ منتقل گردد.
 • همانند قبل تکنولوژی FSI Power Technology در این راکت به کار رفته که به بالا بردن قدرت و اسپین ضربات کمک زیادی می‌کند.

خرید  راکت تنیس برند بابولات مدل Babolat Pure Drive

راکت تنیس برند بابولات مدل Babolat Pure Strike 98

مدل پیور استرایک یک راکت عالی برای بازیکنان متوسط ​​تا پیشرفته با توجه به وزن آن است. با این حال، برخی از مبتدیان نیز گزارش کرده اند که آن را دوست دارند و کار با آن موجب رشد آنها شده است. علت این امر این است که قدرت این نسل از راکت های بابولات غیرقابل کنترل نیست و احساس چیزی است که آنها به شدت به عنوان یک تازه وارد به آن اعتماد می کنند.

 • در مدل پیور استرایک از فناوری‌های Hybrid Frame Construction و FSI Power استفاده شده که قدرت، اسپین و راحتی بیشتری را برای بازیکن به همراه خواهد داشت.
 • بابولات در این مدل از تکنولوژی ووفر که موجب ایجاد دو کارکرد پیستونی و قرقره ای نیز می شود، استفاده کرده است. در این تکنولوژی، فریم و زه‌ها هنگام ضربه زدن در تعامل هستند. بدین صورت که زه‌ها می‌توانند آزادانه در سوراخ‌های فریم حرکت کنند.
 • در کارکرد قرقره ای هنگام ضربه، زه‌های بیشتری با یک‌دیگر در تعامل هستند و ناحیه موثر ضربه زدن (Sweet Spot) را بزرگتر و شوک حاصل از توپ‌هایی که با خارج از این ناحیه برخورد دارند را جذب می‌کند. در کارکرد پیستونی، زه‌ها هنگام برخورد توپ، جهندگی بیشتری داشته و در نتیجه قدرت به میزان 10 درصد افزایش می‌یابد. همچنین زه‌ها مدت طولانی‌تری انرژی خود را ذخیره می‌کنند. فایده‌ی دیگر این کارکرد، جذب ارتعاشات است.
 • Babolat Pure Strike 98، در نسل سوم خود، از فناوری مدرن مانند سیستم دمپنینگ جدید خود استفاده کرده است تا توپ را بهتر جذب کرده و نسبت به مدل های قبلی خود تماس نرم تری داشته باشد.
 • فریم این راکت به دلیل ضخامتی که دارد قدرت و پایداری بیشتری را ایجاد می کند و تولید ضربات تاپ‌اسپین با استفاده از این راکت نیز آسان‌تر می باشد.
 • راکت Pure Strike 16×19 در ضربات والی نیز عملکرد خوبی را از خود نشان می‌دهد. ترکیب فوق‌العاده از قدرت، اسپین و دقت، بازیکنان را در زدن ضربات سرویس بی‌نقص کمک خواهد نمود.
 • وزن سویینگ آن نسبت به نسخه 2017 افزایش یافته و باعث ایجاد ضربه محکم تر و احساس ثبات می شود. گفته می شود که حد وسط بین Pure Aero و The Pure Drive است که کنترل، قدرت و اسپین خوبی را ارائه می دهد و یکی از علت هایی که این راکت را در زمره بهترین راکت های تنیس قرار می دهند، همین است.
 • وزن 320 گرمی این راکت آن را تبدیل به یکی از راکت های مانورپذیرتر برند بابولات با تمرکز وزن در دسته و انعطاف پذیری بالا می نماید.

خرید راکت تنیس برند بابولات سری Pure Strike 18×20

 

پیشنهاد ما به شما:

راهنمای جامع انتخاب راکت تنیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *