اخبار تنیس جهان

رافائل نادال فصل 2021 را به دلیل مصدومیت پا به پایان رساند!

رافائل نادال اسپانیایی فصل 2021 را به دلیل مصدومیت پا به پایان رساند!

رافائل نادال که هم اکنون در رتبه چهارم آخرین رده بندی تنیسورهای جهان قرار دارد، پس از پایان فصل 2021 به دلیل آسیب دیدگی پا، یو اس اوپن را از دست خواهد داد. این آسیب دیدگی باعث شد هفته گذشته نادال، برنده 20 دوره گرند اسلم، مسابقات مستر سینسیناتی و اوپن کانادا را از دست بدهد.

دومینیک تیم مدافع عنوان قهرمانی و همچنین راجر فدرر که پنج بار قهرمان این رقابت ها شده بود نیز از مسابقات آزاد آمریکای امسال کناره گیری کردند.

نادال 35 ساله، در اینستاگرام خود نوشت: “راستش، من یک سال بیشتر از آنچه که باید، به دلیل آسیب پایم رنج بردم و باید کمی وقت بگذارم تا به این مشکل غلبه کنم.”

وی افزود: “پس از بحث و گفتگو با تیم خود و خانواده، این تصمیم گرفته شده است و من معتقدم که این موضوع راهی در جهت تلاش برای بهبودی و حتی بهتر شدن است.

“من [مصمم هستم] هر کاری که لازم است انجام دهم تا بتوانم بهترین اتفاقات ممکن را را رقم بزنم، و شکی نیست که به خاطر ادامه رقابت برای چیزهایی که واقعا به من انگیزه می دهند و کارها و تلاش هایی که در طی این سال ها انجام داده ام مصمم تر از همیشه ادامه می دهم.”

نادال در ادامه اعلام کرد: “من میدانم که که با بهبود وضعیت پای خود و مسلما یک تلاش روزانه مداوم می توانم به این مهم دست یابم. من تا آنجا که می توانم تلاش می کنم تا این امر محقق شود.”

به این ترتیب قهرمان چهار اوپن ایالات متحده، رافائل نادال در ویمبلدون یا بازی های المپیک شرکت نکرد تا بعد از فصل زمین خاکی استراحت کند. او در مسابقات آزاد فرانسه در ماه ژوئن مصدوم شد، جایی که برای اولین بار تا سال 2016 در دفاع از عنوان خود در مقابل نواک جوکوویچ در نیمه نهایی ناکام ماند و در مقابل او شکست خورد.

مسابقات تنیس آزاد آمریکا دوشنبه 30 آگوست 2021 آغاز می شود، با این حال تیم قهرمان 2020 به دلیل مصدومیت از ناحیه مچ دست غایب خواهد بود و فدرر نیز فصل خود را به پایان می رساند تا برای جراحی های آتی زانو آماده شود.

راجر فدرر و رافائل نادال با نواک جوکوویچ شماره یک جهان – که به دنبال تکمیل تقویم گرند اسلم در فلاشینگ میدوز است – برای رکورد 20 قهرمانی در تمام دوران، مساوی کرده اند.

 

به اخبار تنیس علاقه مندید؟

ادعای ستاره برزیلی:”حرکات نواک جوکوویچ تأثیر منفی بر من گذاشت!”

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *