راهنمای خرید لوازم تنیس

راهنمای خرید ساک تنیس مناسب در سال 2021

راهنمای خرید ساک تنیس مناسب در سال  2021

تنیس یک ورزش فوق العاده است که میلیون ها بازیکن در سراسر جهان از آن لذت می برند. ساک تنیس شما یکی از مولفه های مهم در ورزش تنیس است. زیرا تمام آیتم های ضروری را که برای یک بازی طولانی در زمین به آن نیاز دارید در آن قرار می گیرد و از همه مهمتر از راکت های تنیس ارزشمند شما محافظت می کند. برای انتخاب کیف تنیس، موارد زیادی وجود دارد که باید قبل از خرید در نظر بگیرید.

بسیاری از بازیکنان مبتدی تنیس پس از مدتی فعالیت در این ورزش پر هیجان به یک طرفدار همیشگی و حتی حرفه ای برای آن تبدیل می شوند. اصلا غیر عادی نیست که بینید علاقه مندان به تنیس چندین راکت، چند جفت کفش و چندین لباس برای تعویض در طول بازی با خود همراه دارند. اما یافتن ساک تنیس مناسبی که بتواند تمام این تجهیزات را به گونه ای در خود جای دهد که دسترسی به آنها آسان باشد، همواره امری دشوار است. در ادامه به اساسی ترین سوالات و نکات در زمان خرید یک کیف تنیس مناسب و کاربردی می پردازیم.

آیا صرف این همه هزینه جهت خرید یک ساک تنیس ضروری است؟

واقعیت این است که برای مبتدیان خرید یک ساک تنیس در ابعاد بزرگ که هزینه زیادی هم دارد، الزامی نیست. اما هر ورزشکاری در این رشته باید کیفی داشته باشد تا به وسیله آن از راکت خود محافظت کند و حداقل بتواند یک حوله عرق گیر، یک بطری آب و یک سر بند در آن قرار دهد.

اگر شما یک بازیکن جدی و فعال در این رشته هستید که از چندین راکت استفاده می کنید، در طول مسابقه چندین بار پیراهن خود را عوض می کنید یا تجهیزات جانبی مانند نقاب، مهاربند و دستکش را نیز در کیف خود دارید، در این صورت مطمئناً خرید یک کیف بزرگ تنیس ارزش هزینه کردن دارد.

نکات اساسی که هنگام خرید ساک جدید تنیس باید به آن توجه کرد

  1. قیمت

همیشه ایده خوبی است که قبل از شروع خرید ساک تنیس خود بودجه ای را تعیین کنید زیرا هزینه آنها از 15 دلار تا چند صد دلار است. منطقی نیست که به محصولی نگاه کنید که در محدوده بودجه شما نباشد.

  1. سبک

کیف های تنیس بر اساس سبک خود در چندین محدوده بودجه ای متفاوت قرار می گیرند، که در ادامه آنها را با هم بررسی می کنیم.

دسته اول: روکش محافظ تک راکت (Single Racket Protective Cover)

این دسته کیف های سبکی هستند که از راکت شما در برابر سایر اشیا و خراشیدن یا یا سایر آسیب ها محافظت می کنند. این کیف ها با پدهای (بالشتک های محافظ)  نازکی پر شده اند و قابلیت نگهداری لوازم جانبی بسیار کمی را دارند.

روکش محافظ تک راکت

دسته دوم: ساک لوازم تنیس بزرگ (Large Tennis Equipment Bag)

مزیت این نوع کیف های تنیس این است که لوازم زیادی را در خود جای می دهند. بعضی اوقات می توانید تعداد پنج راکت تنیس در یک کیف قرار دهید. اشکال این نوع کیف ها این است که بزرگ و حجیم هستند و حمل و جابه جایی آنها خیلی آسان نیست.

کیف لوازم تنیس بزرگ

دسته سوم: ساک تنیس کوله پشتی

این نوع کیف ها آسانترین روش برای جابجایی راکت تنیس و سایر تجهیزات تنیس می باشند. اما مشکلی که وجود دارد این است که شما معمولاً می توانید حداکثر یک یا دو راکت تنیس را در آنها جای دهید.

کیف تنیس کوله پشتی

اگر نمی دانید که ساک تنیس برای شما مناسب تر است یا کوله تنیس، ویدئو اختصاصی تنیس پک را از دست ندهید:

 

  1. میزان جادار بودن ساک تنیس

هرچه جایگاه های بیشتری در کیف تنیس خود داشته باشید، می توانید لوازم خود را بهتر سازماندهی و مدیریت کنید. این موضوع به ویژه زمانی که در مسابقات شرکت می کنید و سریعا نیاز به راکت متفاوت یا وسیله دیگری دارید، بسیار مفید می باشد. در واقع هنگام خرید ساک و کوله پشتی تنیس مناسب علاوه بر اینکه به فکر فضای کافی برای جای دادن تعداد راکت هایی که همواره همراهتان هستند باشید، باید به فکر سایر فضاهای مورد نیاز جهت ذخیره سازی وسایل مهم دیگر مانند کفش تنیس یا لباس نیز باشید. بسیاری از کیف های تنیس یک محفظه کفش ارائه می دهند که کفش های تنیس شما را از بقیه وسایل داخل کیف جدا می کند. برخی کیف های تنیس وجود دارند که جیب لوازم جانبی آنها بیشتر از کیف های دیگر است. اگر این مسئله برای شما مهم است، به جیب های بیشتری که در داخل و خارج ساک تعبیه شده اند نیز دقت کنید که می توانند همه چیزهای مورد نیاز شما را در خود جای بدهند.

میزان جادار بودن کیف تنیس

  1. بالشتک یا پدهای محافظ

کیف های با کیفیت بالاتر از تجهیزات تنیس شما بیشتر و بهتر محافظت می کنند. آنها دارای امکاناتی از قبیل فضایی با لایه محافظ تغییر دمایی ایزوترمال، کناره های سفت و محکم اما قابل انعطاف و بالشتک اضافی در برخی از فضاهای داخل کیف می باشند.

آیا وجود محافظ ایزوترمال در ساک تنیس ضروری است؟

این موضوع، سوال کاربردی و در عین حال پیچیده ای می باشد. لایه محافظ تغییر دمایی ایزوترمال در کیف تنیس راکت شما را از تحت تاثیر قرار گرفتن توسط هوای سرد و گرم و تغییرات دمایی در امان نگه می دارد.

این مسئله احتمالاً برای بازیکنان مبتدی و سطح متوسط ​​اهمیت چندانی ندارد، بنابراین اگر شما هم جز این دسته از بازیکنان تنیش هستید هزینه اضافی بابت محفظه ایزوترمال موجود در کیف تنیس صرف نکنید اما اگر یک راکت تنیس با کیفیت بالا دارید و یک بازیکن جدی و حرفه ای هستید، این هزینه از الزامات خواهد بود.

ساک تنیس خود را در سایز متناسب با نیازهای خود تهیه کنید

یافتن یک کیف مناسب تنیس برای نیازهای شما بیشتر از هر چیز دیگری به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. در صورتی که شما سه راکت داشته باشید که با هر سه آنها در یک روز بازی می کنید، قرار نیست کیف تنیس به سبک کوله پشتی بخرید که فقط دو راکت در آن جای گیرد. همچنین هر کس دوست دارد لوازم جانبی متفاوتی را در کیف خود داشته باشد. اگر شما از آن دسته بازیکنان هستید که بین ست ها پیراهن خود را عوض می کنید و در یک مسابقه از سه یا چهار حوله استفاده می کنید، قطعا ساک تنیس با ابعاد بزرگتر را انتخاب کنید.

در واقع تنها چیزی که در انتخاب کیف تنیس صد درصد ربطی به ترجیح شخصی شما ندارد، در نظر گرفتن اندازه راکت تنیس شماست. مطمئناً هر راکتی که بخرید باید در کیف شما جا شود. بنابراین راکت تنیس خود را هنگام خرید کیف تنیس با خود به فروشگاه ببرید. اگر هم خرید خود را به صورت آنلاین انجام می دهید سعی کنید از تولید کننده در مورد اندازه محفظه موجود در کیف آنها که راکت تنیس در آن قرار می گیرد اطلاعات کاملی کسب کنید.

مطمئن ترین راه برای تهیه کیف تنیس مناسب برای نیازهای شما چیست؟ خرید کیف مخصوص راکت خود از کمپانی سازنده آن راکت. به طور مثال اگر یک راکت تنیس Babolat Pure Drive دارید، با اطمینان خاطر یک کیف تنیس Babolat Pure Drive خریداری کنید.

مراقبت از ساک تنیس

مطمئناً قرار نیست کیف تنیس خود را در لباسشویی و خشک کن بیندازید. دلیل آن هم این است که بسیاری از کیف های تنیس دارای اجزای سخت یا پدها و بالشتک های حساسی هستند که ممکن است طی فرایند شست و شو آسیب ببینند. خوب، پس چه کاری انجام دهیم تا کیف تنیس خود را تمیز و خوش بو نگه داریم؟ برای رسیدن به این هدف دو کار باید انجام دهید:

نحوه شستشو و مراقبت از کیف

  1. به محض رسیدن به خانه کیف تنیس خود را خالی کنید. این امرمهمترین نکته تمیز نگه داشتن کیسه تنیس و جلوگیری از بوی بد آن است. هرچه زودتر کیف تنیس خود را خالی و ترجیحا آن را در هوای آزاد آویزان کنید بهتر است. پیراهن های عرق کرده، حوله های مرطوب و کفش های بدبو که در کیفتان جای داده اید کار را واقعاً دشوار می کنند، پس هر چه سریعتر باید آنها را خارج کنید.
  2. اگر فکر می کنید کیف شما به چیزی بیش از آویزان شدن در هوای آزاد احتیاج دارد، یک سطل کوچک بردارید. کمی مواد شوینده لباس به سطل اضافه کنید. یک پارچه تمیز بردارید و آن را با محلول آب و ماده شوینده مورد نظر (به طور مثال دتول آبی رنگ که هم خاصیت تمیزکنندگی سطوح پارچه ای را دارد و هم ضدعفونی کننده و خوش بوست) اشباع کنید تا مرطوب شود. سپس با پارچه مرطوب به آرامی روی کل کیف را تمیز کنید. بلافاصله پس از اتمام شستشوی کیف تنیس خود، آن را آویزان کرده تا در محلی با تهویه مناسب خشک شود.

 

به طور کلی خرید یک ساک تنیس متناسب با نیاز و ترجیحات شما می تواند تجربه کلی شما را از این ورزش لذت بخش تر کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *