راهنمای خرید لوازم تنیس

آشنایی با سری راکت های تنیس هد

راکت های سری هد

هد (Head) یکی از بزرگترین و معتبرترین برندهای ارائه دهنده‌ی لوازم تنیس و راکت تنیس در جهان است. هد با سابقه ای بیش از نیم قرن، راکت هایی را برای بزرگترین بازیکنان تاریخ این ورزش تولید و عرضه کرده است. در هر سطحی از بازی تنیس که هستید، چه مبتدی و چه فوق حرفه ای، برند هد می‌تواند راکت مورد نیاز شما را تامین کند. راکت های تنیس هد برای تنیسورهای مبتدی که به دنبال راحتی و قدرت هستند تا بازیکنان حرفه ای که به دنبال کنترل و احساس خوب در بازی هستند، یک گزینه‎ ی بسیار عالی به شمار می رود.

راکت های تنیس هد در سری های متفاوت و با تکنولوژی و مدل‌های مختلفی به بازار عرضه می شود که هر کدام برای یک نوع بازیکن مناسب هستند. در این مقاله تیم تحریریه تنیس پک، به عنوان بزرگترین مرجع لوازم تنیس برند هد در ایران ضمن معرفی هر سری و ویژگی های آن، به بررسی راکت‌های تنیس پرطرفدار هر سری نیز می پردازد. با ما همراه شوید…

پیش از آنکه شروع به خواندن مقاله کنید توصیه می کنیم با مشاهده این ویدئو اختصاصی از تنیس پک، خیلی سریع و کاربردی با انواع سری راکت های تنیس آشنا شوید:

 

راکت تنیس هد سری  GRAVITY

جدیدترین و مدرن ترین راکت های معرفی شده توسط برند هد؛ راکت های Gravity هستند. این راکت ها توسط چندین بازیکن برتر جوان، از جمله الکساندر زورف و اشلی بارتی تأیید شده اند. راکت های سری گرویتی احساس خوبی در زمان زدن ضربه به شما می دهند و به بازیکنان مدرن کمک می‌کنند تا حملات موفقی در بازی داشته باشند و نقاط خوبی را برای هدف در ذهن خود طراحی کنند.

سری Gravity از مدل Pro ، با قطر فریم 20 میلی متری، الگوی زه متراکم و پایداری زیاد گرفته تا مدل Lite، با احساس سریع و کاربرپسند، راکتی برای همه سطوح در نظر گرفته است. هر راکت این سری دارای تکنولوژی گرافن 360 (Graphene 360) است که ثبات و قدرت گرافن 360 را با SpiralFibers در قسمت پایین صفحه ترکیب می کند تا در زمان بازی احساس بهتری داشته باشید. اگر با تکنولوژی های راکت تنیس آشنا نیستید، مقاله آشنایی با تکنولوژی های راکت تنیس را از دست ندهید. در ادامه برخی از پرطرفدارترین و جدیدترین راکتهای این سری را مشاهده خواهید کرد (برای توضیحات بیشتر و یا خرید راکت می توانید بر روی تصویر راکت مورد نظر کلیک کنید).

راکت تنیس هد سری Gravity Pro 2021 راکت تنیس هد سری Gravity Tour 2021 راکت تنیس هد سری Graphene 360+ Gravity MP 2021 راکت تنیس هد سری 2021 Graphene 360+ Gravity Lite
راکت هد سری Gravity PRO راکت هد سری Gravity Tour راکت هد سری Gravity MP راکت هد سری Gravity Lite

راکت تنیس هد سری  SPEED

راکت های تنیس هد سری SPEED، سریعترین سوئینگ های ممکن را برای شما فراهم می کند و برای بازیکنانی که به دنبال کنترل، قدرت و اسپین هستند، گزینه ی بسیار مناسبی است. این سری توسط یکی از بهترین بازیکنان ATP Tour، نواک جوکوویچ تائید شده و سرعت و چرخش مورد نیاز بازیکنان تنیس مدرن را فراهم می کند. سری اسپید برای همه سطوح بازیکنانی که به دنبال یک راکت سریع با افزایش کنترل هستند، راکتی ارائه داده است و برای بازیکنان آماتور گزینه های سبک تری نیز در نظر گرفته است.شما می توانید برای مشاهده و خرید راکت های سری SPEED بر روی لینک کلیک کنید.

همانطور که مشاهده نمودید؛ در هر سری از راکت های هد، مدلهای مختلفی مانند PRO، TOURT، MP، Lite و غیره وجود دارد. اگر تفاوت مدل های مختلف را نمی دانید، پیش از ادامه مطلب این ویدئو را مشاهده کنید.

راکت تنیس هد سری  PRESTIGE

شاید بتوان راکت های سری پرستیژ را از پرطرفدارترین و معروف ترین خط تولید راکت های هد دانست. راکت های سری PRESTIGE مدتهاست که با هدف ثبات، کنترل و احساس مثبت در بازی، طراحی و تولید می شوند و گزینه ی مناسبی برای افرادی هستند که پاور و اسپین را همزمان در بازی می خواهند. با استفاده از این سری راکت می توانید تمام نقاط زمین را تحت کنترل خود داشته باشید.

این سری راکت از نسخه های کلاسیک گذشته تکامل یافته اند و برای بازیکنانی که عاشق احساس کلاسیک Prestiges هستند اما اکنون بازی مدرن تری انجام می دهند، مناسب است. این راکت ها در سال 2020 با فناوری جدید و نقاط مطلوب بزرگتر (sweet spot یعنی بهترین قسمت راکت که با آن می شود به توپ ضربه زد که در فارسی به آن نقطه مطلوب یا نقاط ضربه گفته می‌شود) به روز شده و برای بازیکنانِ با تجربه ی متوسط و پیشرفته که به کنترل و دقت اهمیت می دهند، بسیار عالی هستند.

در ادامه برخی از معروف ترین راکت های تنیس هد سری پرستیژ را معرفی خواهیم نمود.

معرفی راکت تنیس HEAD Prestige Tour

این راکت مناسب بازیکنان نیمه حرفه ای و حرفه ای تنیس است و قابل کنترل ترین راکت سری پرستیژ به شمار می رود. این راکت با وزن 305 گرم، و سایز صفحه 99 اینچ مربع، بزرگترین سایز صفحه در سری پرستیژ است. قدرت ضربات مدل Tour بیشتر از مدل MP همین سری است و کنترل مدل Tour از مدل PRO همین سری بیشتر است.

راکت تنیس هد سری Graphene Touch Prestige Tour

معرفی راکت تنیس HEAD Prestige Pro

این راکت نیز مناسب تنیسورهای حرفه ای و نیمه حرفه ای است و پرقدرت ترین راکت و پراسپین ترین در بین سری های پرستیژ است. سایز صفحه آن 95 اینچ است و وزنی معادل 316 گرم دارد.

راکت تنیس هد Graphene 360+ Prestige Pro

معرفی راکت تنیس HEAD Prestige MP

اگر خود را یک تنیسور حرفه ای می دانید و به دنبال کمترین انحراف مسیر توپ در ضربات هستید، راکت مدل MP از سری پرستیژ بهترین گزینه برای شماست و بالاترین کنترل را در این سری به ارمغان می آورد. سایز صفحه آن 95 اینچ و وزن آن 320 گرم است.

راکت تنیس هد سری Prestige مدل MP تکنولوژی +360

راکت تنیس هد  RADICAL

راکت های سری Radical با ترکیب سرعت، قدرت و اسپین و ادغام آن با کنترل و احساس برای بازیکنان مدرن روانه ی بازار شده است. اکثر راکتهای سری رادیکال دارای الگوهای زه 16×19 هستند تا ترکیبی زیبا از قدرت و کنترل را برای تنیسور به ارمغان بیاورند. با استفاده از سری رادیکال می توان ضرباتی با کیفیت مناسب و یکسان را در طول بازی تجربه نمود. اگرچه وزن اکثر راکت های سری رادیکال برای بازیکنان متوسط و حرفه ای مناسب است، اما برند هد نسخه “S” را برای مبتدیان قوی یا هر کسی که می خواهد یک راکت فوق العاده برای مانور داشته باشد، ارائه داده است.این راکت در ابتدا برای آندره آغاسی و سپس برای بازیکنان برجسته مانند اندی موری ، تیلور فریتز ، اسلون استیونز و دیه‌گو شوارتزمن انتخاب شده است.

این سری راکت های علاوه بر داشتن تکنولوژی گرافن 360+ دارای 3 نوع تکنولوژی دیگر با عناوین SOUND GROMMETS، VARIABLE BEAM و CONTROL PATTERN نیز هستند.

راکت تنیس هد سری Graphene 360 Radical MP راکت تنیس هد سری Radical Pro 2021 راکت تنیس هد سری Radical Lite 2021 راکت تنیس هد سری Radical S 2021
راکت هد سری Radical MP راکت هد سری Radical Pro راکت هد سری Radical Lite 2021 راکت هد سری Radical S 2021

 

راکت تنیس هد سری  EXTREME

راکت های سری Extreme از برند هد، برای بازیکنانی که به دنبال افزایش قدرت و سرعت به همراه ایجاد چرخش و اسپین فوق‌العاده در بازی خود هستند، ایده آل است. قطر فریم ضخیم و پرزور آنها ثبات چشمگیری را ایجاد می کند و باعث می شود بازیکنان بتوانند ضربات خود را با سرعت بارگذاری کنند و توپ را پرتاب کنند. بازیکنان متوسط و حرفه ای که به دنبال کنترل نقطه‌ی مطلوب راکت هستند باید این سری راکت را انتخاب کنند..

راکت تنیس هد سری Graphene 360+ Extreme Pro

راکت تنیس هد سری INSTINCT

راکت های سری Instinct در زمینه سرعت، قدرت و چرخش تخصص دارند و بیشترین پاور را ایجاد می کنند. این راکت های کاربرپسند دارای الگوهای زه 16×19 باز هستند تا پتانسیل اسپین را به حداکثر خود برسانند. برای مشاهده مدل های راکت تنیس سری INSTINCT کلیک کنید.

 C.P.I (control power index) در راکت های تنیس هد

راکت های هد دارای شاخص CPI هستند که عددی بین 100 تا 1000 است. هر چه عدد CPI به 100 نزدیکتر باشد، کنترل بیشتر و هر چه عدد به 1000 نزدیک تر باشد، راکت قدرتی تر است.

پیش از آنکه به سراغ جدول .C.P.I راکت های برند هد برویم پیشنهاد می کنیم ویدئو اختصاصی تنیس پک را برای درک هرچه بهتر این جدول مشاهده نمایید

 

راهنمای CPI راکت های برند هد

با توجه به جدول .C.P.I راکت های تنیس هد و تقسیم بندی راکت ها به سه دسته ی قدرتی، بالانس و کنترلی می توان نتیجه گرفت که سری راکت های PRESTIGE و GRAVITY عموما کنترلی‌ند، بنابراین معمولا گزینه ی مناسبی برای بازیکنان حرفه ای هستند. سری راکت های RADICAL و SPEED طیف متنوعی از انواع راکت ها را داشته و از سری راکت های بالانس بشمار می روند. سری راکت های EXTREME و INSTINCT همانطور که در جدول cpi نیز مشخص است، بیشتر به عدد 1000 نزدیک هستند و راکت های قدرتی بیشتری را در مدل های خود ارائه می دهند و می توانند برای افراد مبتدی و تازه کار یک گزینه ی ایده ال باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *