معرفی بازیکنان تنیس

بیوگرافی دومینیک تیم، بازیکن آتی شماره یک جهان!

بایوگرافی دومینیک تیم

اگر برای شما نیز جالب است که درباره زندگی شخصی و حرفه ای دومینیک تیم تنیسور حرفه ای 27 ساله اتریشی و خصوصیات و زندگی شخصی کمتر گفته شده او بیشتر بدانید، با تیم تحریریه تنیس پک در این مقاله همراه باشید.

اطلاعات سریع

بایوگرافی
نام مستعار دومی (Domi)
حرفه بازیکن تنیس
خصوصیات فیزیکی و سایر موارد
قد (تقریبا) قد 185 سانتی متر ( 1.85 متر )

وزن 79

رنگ چشم مشکی
رنگ مو مشکی
تنیس
اولین حضور بین المللی در سال 2011 حرفه ای شد
مربی/راهنما نیکولاس ماسو
ضربه مورد علاقه فورهند
رتبه بندی 4
عناوین انفرادی مردان 17
نقطه عطف حرفه ای به دنبال فعالیت چشمگیرش در مسابقات جوانان با رده بندی نهایی دومی جهان، در سال 2011 حرفه ای شد.
زندگی شخصی
تاریخ تولد 3 سپتامبر 1993 (جمعه)
سن (تا سال 2021) 27 سال
محل تولد وینر نوستاد، اتریش
ماه تولد شهریور (با نشان سنبله)
ملیت استرالیایی
خانواده پدر:ولفگانگ

مادر: کارین

برادر: موریتز

دستاوردها و جوائز •           دومینیک دارای 11 عنوان ATP جهان و رتبۀ هشتم جهان است.

•           بهترین دستاورد او تاکنون رسیدن به فینال رقابت های فرانسه 2018 بوده است.

•           او همچنان به طور مداوم در بین 10 بازیکن برتر دنیا حضور دارد.

مورد علاقه ها
رنگ سفید
ورزش فوتبال
مکان مورد علاقه لندن
سبک پوشش کژوال
اکسسوری مورد علاقه ادکلن
دوستان، خانواده و موارد دیگر
وضعیت تاهل مجرد
دوست دختر کریستینا ماددنوویچ

آشنایی با دومینیک تیم

دومینیک تیم در 3 سپتامبر 1993 در وینر نوستاد اتریش به دنیا آمد. پدر او ولفگانگ و مادرش کارین هر دو مربی تنیس بوده و برادر کوچکترش مورتز نیز یک تنیسور حرفه ای است. دومینیک بازی تنیس را از سن ۶ سالگی آغاز کرد و در سن ۱۱ سالگی بکهند تک دست را جایگزین بکهند دو دست کرد. او از 9 سالگی زیر نظر مربی خود Gunter Bresnik آموزش دید و در مسابقات جوانان در رتبۀ دوم جهانی قرار گرفت، برندۀ بازی Dunlop Orange Bowl شد و به دلیل مهارت های خود از آن زمان توجه کارشناسان و تماشاگران را به خود جلب کرد. از آن پس دومینیک تیم جوایز و دستاوردهای ارزشمندی را از آن خود کرد. وی دارای 11 عنوان ATP جهان و طبق آخرین رده بندی تنیسورای جهان هم اکنون در رتبۀ ششم جهان است. بهترین دستاورد او تاکنون رسیدن به فینال رقابت های فرانسه 2018 بود. او همچنان به طور مداوم در بین 10 بازیکن برتر دنیا حضور دارد.

دومینیک تیم بین سال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ با کریستینا ملادنوویچ، تنیسور فرانسوی در ارتباط بود. این زوج روابط خود را به طور عمومی در ماه مه سال 2018 اعلام کردند و غالباً در مسابقات یکدیگر حضور داشتند اما به دلیل برنامه ورزشی و مشغله حرفه ای زیاد خود در سال 2019 از هم جدا شدند. مادر تیم در مورد رابطه انها می گوید: “من واقعاً کی کی (ملادنوویچ) را به عنوان یک شخص و یک تنیسور دوست داشتم، او بسیار سخت کوش است و روی حرفه خود تمرکز کرده، اما همانطور که می دانید آنها بزرگ شده اند و من حق ندارم در مورد تصمیم شخصی آنها صحبت کنم.”

 

کریستینا ملادنوویچ دوست دختر سابق دومینیک تیم 1

کریستینا ملادنوویچ دوست دختر سابق دومینیک تیم 2

پس از آن تیم با لیلی پل رونکالی دختر برنارد پل کارگردان سیرک آشنا شد. لیلی پل مجری سیرک آلمانی است و همچنین به دلیل توانایی خود در رقصیدن مشهور است. لیلی در ماه می 2020 برنده نمایش Let’s Dance reality شد. در نهایت در ژانویه سال 2021 پس از انتشار چندین عکس که منجر به شایعات شد، این خود تیم بود که این خبر خوب را اعلام کرد اما چیز زیادی در مورد آن نگفت. او همیشه در مورد زندگی خصوصی خود بسیار سرد بوده است.

 

لیلی پل رونکالی دوست دختر فعلی دومینیک تیم 1

لیلی پل رونکالی دوست دختر فعلی دومینیک تیم 2

تیم در مورد عشق جدید خود گفت: “چند هفته گذشته بسیار زیبا بود اما همه چیز کاملاً جدید است. در حال حاضر قصد ندارم چیز بیشتری در این خصوص بگویم.” پس از آن لیلی 22 ساله در تورهای مختلف دومینیک تیم در مسابقات مختلف حضور داشت.

افتخارات و جوایز دومینیک تیم

دومینیک تیم خیلی زود وارد مدار ATP شد. به دنبال فعالیت چشمگیرش در مسابقات جوانان با رده بندی نهایی دومی جهان، در سال 2011 حرفه ای شد. سال 2014 برای بسیاری از مسابقات از جمله سونی تنیس، مستر مونت کارلو رولکس و بارسلونا صلاحیت کسب کرد. او در مادرید توانست واورینکا بازیکن شماره 3 جهان را در ست های مستقیم شکست دهد و سال 2014 به فینال مسابقات ATP رسید. سال 2015، تیم اولین عنوان خود را پس از کسب عنوان تور جهانی در فرانسه به دست آورد و در آنجا لئوناردو مایر را شکست داد. کسب سه عنوان ATP در سال 2015، زمینه ساز ورود او به لیگ برتر شد. در باقی مانده سال 2015، دومینیک به رقابت در گرند اسلم ادامه داد. در فرانسه به دور دوم رسید و در مسابقات ویمبلدون حضور پیداکرد. این اولین حضورش در گرند اسلم بود، اما او تنها به دور دوم رسید. در مسابقات کرواسی 2015 به فینال رسید و جوآ سوسا را شکست داد تا دومین عنوان خود را بدست آورد. دومینیک همچنین در سال 2015 برندۀ سویس شد و به جایگاه 21 جهان دست یافت و در پایان سال در رتبۀ 18 قرار گرفت.

افتخارات و جوایز دومینیک تیم 1

سال 2016 در مقابل بازیکنانی چون دیوید فرر و رافائل نادال پیروز شد و  پس از شکست الکساندر زورف از عنوان قهرمانی خود دفاع کرد و عنوان ATP دیگری را به نام خود ثبت کرد. در فرانسه به مرحلۀ نیمه نهایی راه یافت، که اولین حضور وی در گرند اسلم بود. با این اجراهای چشمگیر، جزء 10 نفر برتر شد و در جایگاه 7 جهان قرار گرفت. در کل می توان گفت سال 2016 سال دومینیک تیم بود زیرا اولین عنوان قهرمانی خود را کسب کرد و در رده بندی جهانی به رتبه هفتم رسید. سال بعد، موفق شد در برابر نوواک جوکوویچ و راجر فدرر پیروز شود و به جمع 4 بازیکن برتر ATP بپیوندد. پیروزی دومنیک در مقابل راجر فدرر در سومین مسابقه فینال ATP Masters 1000 خود، در Indian Wells 2019 بود.

سال 2017، او به دور چهارم استرالیا رسید. بعداً در مسابقات ریو عنوان دیگری کسب کرد و هشتمین عنوان ATP خود را به دست آورد. در مسابقات فرانسه 2017، به مرحله یک چهارم نهایی رسید. در ویمبلدون و ایالات متحده، قبل از باخت مقابل حریفان به دور چهارم رسید. آن سال دومینیک در رده بندی به رتبۀ 4 جهانی رسید.

افتخارات و جوایز دومینیک تیم 2

سال 2018 نیز به دلیل رسیدن به فینال فرانسه، بهترین سال برای دومینیک بود و توانست بهترین عملکرد را از خود در مسابقات اصلی نشان دهد. ضربات قوی و بکهند تک دست او عموما همه را تحت تاثیر قرار می دهد. در ژوئن سال 2018 دامینیک فصل بازی در زمین خاکی را با قدرت آغاز کرد. در لیون، پس از شکست دادن دوسان لاژوویچ، دهمین عنوان ATP خود را بدست آورد. او همچنین مسابقات فرانسه را با قدرت شروع کرد و استفانوس سیسیپاس، ماتئو برتینی، کی کیشیشی، الکساندر زورورف و مارکو سیچیناتو را شکست داد تا به فینال برسد. دیدار فینال فرانسه بین دومینیک و رافائل نادال در سال 2018 توسط میلیون ها نفر مشاهده شد. در دسامبر 2018 به مرحله یک چهارم نهایی بازی های ایالات متحده رسید و در آنجا با نادال دیدار کرد. در یک مسابقه تنگاتنگ، نادال از تیم بهتر بود و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

دومینیک تیم فصل 2019 خود را با خروج زود هنگام از استرالیا به دلیل مصدومیت آغاز کرد. از سال 2019 تا 2020 از رتبه 9 به 3 صعود کرد و به یکی از دو بازیکنی تبدیل شد که توانسته با حداقل 5 پیروزی از سد 3 غول تنیس دنیا یعنی نواک جوکوویچ، رافائل نادال و راجر فدرر (همچنین اندی ماری) عبور کند. دومینیک در مسابقاتUS open 2020  (تنیس آزاد آمریکا) در حالی که اکثر بازیکنان بزرگ دنیا به دلیل شیوع ویروس کرونا در این مسابقات شرکت نکرده بودند و نواک جوکوویچ هم به دلیل پرتاب اشتباهی توپ به سمت داور از مسابقات کنار گذاشته شده بود توانست با شکست الکساندر زورف آلمانی به مقام قهرمانی برسد و اولین قهرمانی گرنداسلم خود را به دست آورد.

افتخارات و جوایز دومینیک تیم 3

او تا کنون ۱۷ عنوان ATP Tour را به دست آورده است که از آن جمله می توان به یک عنوان گرند اسلم در مسابقات آزاد آمریکا ۲۰۲۰ اشاره کرد که در آن با وجود اینکه 2 ست عقب بود توانست الکساندر زورف را در فینال شکست دهد. تیم با این برد اولین بازیکن مرد متولد دهه ۱۹۹۰ شد که عنوان قهرمانی گرند اسلم را از آن خود کرده و همچنین اولین اتریشی شد که عنوان قهرمانی US Open را به دست آورده است. او پیش از این به سه فینال گرند اسلم دیگر رسیده بود و در مسابقات آزاد فرانسه ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به رافائل نادال و در مسابقات آزاد استرالیا ۲۰۲۰ به نواک جوکوویچ باخت.

راکت تنیس دومینیک تیم

دومینیک تیم چهره برند بابولات از لاین راکت های Pure Strike است و در حال حاضر یک نسخه سفارشی از نسل سوم Pure Strike 18 * 20 را برای بازی خود برگزیده است. در حالی که بسیاری از بازیکنان حرفه ای همچون جوکوویچ و موری تمایل دارند از قاب های حرفه ای با الگوهای دریل منحصر به فرد استفاده کنند اما برند بابولات برای اغلب بازیکنانی که اسپانسری آنها را عهده دار می شود راکت هایی با فریم هایی که در بازار نیز عرضه می کند در نظر می گیرد. حتی نادال نیز از یک قاب موجود در بازار اما به صورت سفارشی سازی شده مطابق با ویژگی و تکنیک های حرفه ای خود استفاده می کند.

در کل در بحث راکت ها تیم بسیار پیچیده عمل کرده است، او از دوران نوجوانی سه مارک مختلف راکت را برای بازی خود تجربه کرده است. در نوجوانی، او از راکت های برند ویلسون سری Wilson Six One 95 Team استفاده کرد، نسخه سبک تری از Six One 95 که چندین بازیکن در رده سنی تیم حتی تا به امروز از آن استفاده می کنند. جالب اینجاست که او از مدل سبک تر استفاده می کند چون دومینیک هرگز در دسته عضلانی ترین مردان تنیس از نظر فیزیکی نبوده است.

پس از برند ویلسون، دومینیک به سراغ تولید کننده راکت در سرزمین خود یعنی برند هد رفت و چندین سال با استفاده از راکت های تنیس هد سری Head Prestige MP با الگوی سیم 18 در 20 بازی کرد. سپس در سال 2014، راکت برند بابولات Pure Strike را جایگزین راکت قبلی خود نمود. این راکت نیز مانند راکت Aero Pure Drive Original  رافائل نادال، عملاً برای تیم طراحی شده بود و از آن زمان تا کنون از آن راکت استفاده می کند.

بابولات قاب این راکت را در سال 2017 به روز کرد، اما دومینیک در راستای هدف برندینگ همچنان با راکت قدیمی خود بازی می کرد. هنگامی که راکت نسل سوم در سال 2019 عرضه شد، دومینیک بالاخره مدل به روز شده را انتخاب کرد. دلیل اصلی استفاده دومینیک تیم از راکت های سری Pure Strike بابولات این است که این راکت یک راکت کنترل محور است و به دلیل سوینگ های کامل و سریع او همان فریمی است که به آن نیاز دارد. در غیر این صورت، دومینیک همه جا توپ ها را پاشیده است! به همین دلیل تیم حتی گاهی اوقات انتخاب می کرد که با قابی با قدرت کمتر مانند Pure Strike بازی کند تا بتواند شرایط را مدیریت کند.

راکت تنیس دومینیک تیم

الگوی زه این راکت 18 در 20 است که به دومینیک کمک می کند تا پاسخ قابل پیش بینی تری ارائه دهد و به نظر می رسد در نسل بعدی گرایش به استفاده از الگوهای زه متراکم تری از سمت او وجود دارد. جالب اینجاست که در مقایسه با بسیاری از افراد برتر دیگر، وزن ایستا و سوینگ تیم کمی کمتر از میانگین است. به عنوان مثال، جوکوویچ از راکتی استفاده می کند که 19 گرم سنگین تر است و وزن سوینگ بسیار بالاتری دارد، که اختلاف قابل توجهی است. ممکن است تصور کنید که اختلاف وزن منجر به کمبود قدرت دومینیک اتریشی می شود، اما با توجه به سرعت و تکنیک چرخش منحصر به فرد دومینیک، او قادر خواهد بود یکی از سنگین ترین توپ ها را در تور با یک چرخش به ثمر برساند. همچنین گریپ راکت دومینیک نیز بر اساس مشخصات او شکل گرفته است و در واقع یک صفحه مستطیلی شکل همچون قاب راکتی است که او در روزهای جوانی خود از آن استفاده می کرد.

شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا می توانید راکت تنیس دومینیک تیم را خرید؟ پاسخ مثبت است شما می توانید راکت تنیس دومینیک تیم را به راحتی از اکثر خرده فروشان بزرگ تنیس یا فروشگاه آنلاین فروش راکت تنیس اصل، تحت عنوان راکت بابولات سری  20*Pure Strike 18  تهیه نمایید.

راکت تنیس بابولات سری Pure Strike 18×20

چند حقیقت کمتر گفته شده درباره دومینیک تیم

  • او اولین بازیکنی است که عنوان گرند اسلم یک نفره را کسب کرده است.
  • مادرش در Indian wells 2019 تصمیم گرفت هر بار که تیم عنوان قهرمانی ای کسب کرد، یک خالکوبی بزند.
  • زمین مورد علاقه دومینیک تیم خاک رس و مسابقات مورد علاقه اش وین و کیتزبوهل هستند. هر دو عنوان قهرمانی را در سال ۲۰۱۹ به دست آورد.
  • تیم طرفدار پر و پا قرص فوتبال است و تیم چلسی را حمایت می کند. او باشگاه فوتبال خود را در سال ۲۰۱۶ به نام TFC Matzendorf تأسیس کرد که متشکل از دوستان و همنوعان تنیسورش است که هر سال چند بار بازی های خیریه انجام می دهند.
  • او دومین بازیکن برتر اتریشی تاریخ، بعد از شماره ۱ سابق جهان، توماس موستر است.

پیشنهاد ما به شما:

الکساندر زورف بار دیگر سوءاستفاده از دوست دختر سابق خود را انکار می کند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *