اخبار تنیس جهان

دانیل مدودف در المپیک شکست دلخراشی را تجربه کرد

دانیل مدودف در المپیک شکست دلخراشی را تجربه کرد

دانیل مدودف در مرحله یک چهارم نهایی المپیک مقابل پابلو کارنو بوستا در یک ست مستقیم شکست سختی خورد.

این بازیکن روسی که در طول مسابقه از لحاظ جسمی با گرما دست و پنجه نرم می کرد، در نهایت پس از گذشت یک ساعت و 43 دقیقه با نتیجه 6-2 و 6-7 مغلوب کارنو بوستا شد.

مدودف که یکی ازعلاقه مندان مشتاق برای کسب مدال در انفرادی در توکیو بود، مسابقه را تا قبل از تسلیم امتیاز سرویس خود به رقیب اسپانیایی اش (break of serve)، به خوبی پیش برد.

این بازیکن روسی در مراحل اولیه ست دوم، امتیاز بریک را گرفته و شرایط را به نفع خود تغییر داد. اما کارنو بوستا همه تلاش خود را به کار بست تا نتیجه را برگرداند و تا امتیاز بریک 4-4 پیش رفت.

در ست دوم با امتیازبندی تای بریک هر دو بازیکن برای برتری مبارزه کردند. اما در نهایت پیروزی متعلق به اسپانیا بود. کارنو بوستا با برتری 6-5 مچ پوینت را به خود تخصیص داده و پیروز میدان شد. این بازیکن اسپانیایی برای کسب مدال طلا به مصاف کارن خاچانوف از روسیه رفت.

همان گونه که می دانید دانیل مدودف با 24 سال سن ستاره تنیس روسیه و یکی از درخشان ترین تنیس بازان جهان است. او در حال حاضر به عنوان یکی از 5 تنیسور اول مرد جهان شناخته می شود. این تنیس ‌باز روسی در فینال بازی های 2020 توانست قهرمان اوپن آمریکا و مرد شماره ۳ تنیس جهان را شکست دهد و به این ترتیب مدودف سال ۲۰۲۰ در رتبه چهارم رده‌بندی جهانی قرار گرفت. در همین راستا شکست او در این مسابقه در سال 2021 در مقابل حریف اسپانیایی اش اتفاق چندان خوشایندی نبود.

 


از اخبار تنیس بیشتر بخوانید:


کسب طلای المپیک توسط الکساندر زورف آلمانی در توکیو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *