مسابقات تنیس

5 اشتباه مرگبار در مسابقات تنیس

یکی از بزرگترین چالش‌های مسابقه تنیس، یادگیری نحوه رقابته تا بتونید بهترین عملکرد خودتون رو ارائه بدید و با پتانسیل واقعی خودتون بازی کنید. به عنوان یک بازیکن و مربی تنیس، من 5 اشتباه مرگبار رو شناسایی کردم که بازیکنان در زمین بازی مرتکب می شن و اونها رو از رقابت در مسابقه تنیس در بالاترین سطح خود باز می داره و باعث می شه در مسابقاتی که می تونستند برنده بشن،شکست بخورند.

 

1 – خودگویی منفی حین مسابقه تنیس:

اکثر اوقات بازیکنان در هنگامی که خطا می کنند شروع به بدگویی با خودشون می کنن. خودگویی منفی به عادت بدی تبدیل می شه که عملکرد رو خراب می کنه. کلید حل این عادت چیه؟
جملات تاکیدی مثبت رو استفاده کنید. این استراتژی مثبت صحبت با خود یک چالش بزرگ برای اکثر بازیکنانه در هنگام مسابقه تنیس، اما اگه این تمرین رو مستمر انجام بدید نتایج شگفت انگیزی در مسابقه تنیس داره .برای شروع از زبان مثبت «غارنشینی» استفاده کنید. این‌ها عبارات کوتاه یا جملات تاکیدی تک کلمه‌ای هستند که به بازیکنان کمک می‌کنه هنگام مسابقه اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. دفعه بعد که در زمین تنیس هستید، روی گفتن”من می تونم این ضربه رو عالی بزنم. تمرکز کنید.

2.تمرکز بیش از حد روی برنده شدن در مسابقه تنیس

بازیکنان تنیس بسیار رقابتی هستند. من خودمم اینجوریم. تقریباً همه کسانی که تنیس بازی می کنند می خوان برنده بشن اما یادتون باشه بازیکنانی که می خوان در مسابقه تنیس بیش از حد برنده بشن، نمی تونند با پتانسیل واقعی خودشون بازی کنند، به خصوص در زمانیکه ترس از دست دادن پوینت دارند .
بازیکنان باید از تمایل شدید به برنده شدن در مسابقه تنیس به تمرکز روی روند بازی تغییر کنند. یکی از راه‌های انجام این کار، تعیین اهداف قبل از مسابقه و قبل از بازی کردن است. به عنوان مثال، به جای تمرکز بر گرفتن امتیاز، متعهد بشید که به هر قیمتی تا اونجا که می تونید ارور ندید.زدن ضربات صحیح براتون از برنده شدن مهمتر باشه
هنگامی که می خواهید بیش از حد برنده بشید، ممکنه از بازی حرفه ای خودتون دست بکشید که می تونه باعث افت کیفیت بازیتون بشه. همچنین می‌تونید با پیداکردن نقاط ضعف حریف به همون قسمت حمله کنید، و از قبل یک «استراتژی» بازی برای خودتون تعیین کنید. توجه داشته باشید که این اهداف هیچ ارتباطی با برنده شدن ندارند و بر ایجاد نتایج فرآیند متمرکز هستند تا به شما کمک کنند در لحظه بمونید و در لحظات کلیدی بهتر رقابت کنید.

3. توپ ردکن نباشین

این کار در مسابقه تنیس به شدت آماتور هست و در بازی حرفه ای شما باید با تاکید بر تکنیک هاتون در زمین هنرنمایی کنید.این رد کردن توپ نیست که شما رو خاص می کنه بلکه هوشمندانه بازی کردن شماست که اهمیت داره .
اهداف مشخص و تعریف شده در مسابقه تنیس همیشه تفاوت بین بازیکنان رو ایجاد می کنه و می تونه به اونها کمک کنه تا بهتر رقابت کنند.به عنوان مثال، می تونید تصور کنید که از طریق یک پنجره خیالی بالای تور قراره توپ رو رد کنید. بسته به اندازه پنجره خیالی ایجاد شده، می تونید تصمیم بگیرید که توپ رو از روی تور تا چه اندازه بالا یا پایین بزنید. وقتی صحبت از تبدیل شدن به یک رقیب بهتر می شه، نمی تونید قدرت تجسم با تمرکز بر اهداف خاص رو دست کم گرفت..
راه دیگه برای “مشخص کردن هدف” تجسم ضربه زدن به اهداف در سمت تور حریفه، زیرا باعث می شه وقتی عصبی هستین، روی مکان ضربه زدن به توپ تمرکز لیزری داشته باشید. صرف داشتن یک هدف باعث می‌شه تمرکز کنید و مانند یک حرفه‌ای به رقابت بپردازید.

4- از دست دادن پوینت اول سرویس و ناامیدی در مسابقه تنیس

تاکید زیادی بر ثابت بودن در تنیس وجود داره. در حالی که مهمه بتونیم توپ های زیادی رو داخل زمین بزنیم، رقابت بهتر در مسابقه تنیس اغلب به یک تمرکز کلیدی ختم می شه که ربطی به ضربه زدن به توپ 10 بار متوالی از روی تور نداره. واقعیت اینه که اکثر بازیکنان خیلی زود پوینت را از دست می دن و حتی فرصت ساخت 10 توپ در یک رالی رو ندارند.
بله، به همین سادگیه. اکثر بازیکنان خطای دو برابری در مسابقات تنیس می‌کنند یا بازگشت سرویس خودشون رو خیلی زیاد از دست می‌دهند. حتی اگر سرویس یا بازگشت سرویس انجام بشه، اولین توپ بعد از سرویس و بازگشت نیز اغلب از دست می‌ره. زدن دو ضربه اول سرویس روی هر نقطه برای ایجاد یک پایه قوی و ثابت، در سطح بالا ضروریه. به جای تمرکز بر زدن چند توپ پشت سر هم به داخل زمین، با تمرکز بر روی سرویس، بازگشت سرویس و اولین توپ پس از آن دو ضربه، امتیاز بازی رو بگیرید . هنگامی که مهارت “ساخت دو شوت” ​​رو بهبود می دید، ثبات و سطح بازی خودتون رو تماشا کنید که به اوج می رسه.

5: تمرکز بر نقطه تماس در بازی تنیس

صبر کن چی؟ هنگام بازی در مسابقه تنیس روی نقطه تماس تمرکز کنید. باور کنید. زمان و مکانی برای تمرکز روی نقطه تماس (فورهند و بک هند) و ضربه زدن بیشتر به توپ در جلو در هنگام بازی وجود داره.
وقتی بازیکنان عصبی می شن و فشار رو احساس می کنند، سر راکت رو جمع نمی کنند و این بدترین کاره . قربانی این اشتباه مرگبار نشید و روی داشتن یک ادامه محکم با تعادل عالی در پایان هر ضربه تمرکز کنید تا بتونید یک رقیب بهتری باشید.
اگر بتونید از انجام این 5 اشتباه مرگبار اجتناب کنید و روی این راه حل های رقابتی ملموس و واقعی که در این مقاله پیشنهاد شده تمرکز کنید، می تونید در زمین بازی بازی سرگرم کننده بیشتری داشته باشید، رقیب بهتری بشید و بهترین نسخه خودتون در زمین تنیس باشید تا بتونید بیشتر برنده بشید.

من این مقاله رو از این سایت که از زبان جف سالزنشتاین،بازیکن تنیس و نفر 100 ATp هست ترجمه و با تجربیات خودم بازنویسی کردم.اگر شما اشتباه مرگباری در مسابقه تنیس می دونید با ما به اشتراک بزارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *