اخبار تنیس جهان

فدرر به دلیل مصدومیت از مسابقات تورنتو و سینسیناتی کناره گیری کرد!

کناره گیری فدرر از تورنتو و سینسیناتی به دلیل مصدومیت

به گزارش ATP Masters 1000 راجر فدرر، قهرمان شماره یک سابق جهان، از مسابقات آزاد تورنتو و وسترن و ساپن در سینسیناتی، به دلیل آسیب دیدگی زانو کناره گیری کرد.

این مرد 39 ساله در سال 2020 پس از مسابقات آزاد استرالیا دو بار تحت عمل جراحی زانوی راست قرار گرفت و در مارس امسال به تور دوحه بازگشت. فدرر امسال در 5 تورنمنت شرکت کرده است اما اخیراً به دلیل مصدومیت المپیک توکیو را از دست داده است.

وقتی فدرر اعلام کرد که از المپیک کنار می رود، توییت کرد: “در فصل بازی های زمین چمن، متأسفانه از ناحیه زانو دچار آسیب دیدگی شدم.”

بهترین دستاورد شماره 9 جهان در این فصل، رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی ویمبلدون بود. قهرمان 28 دوره مسترز 1000، در رولان گاروس نیز شرکت کرد همان جایی که قبل از کناره گیری به دور چهارم رسید. فدرر در کانادا بسیار موفق بود و دو عنوان در تورنتو کسب کرد و هفت بار رکورددار قهرمانی در سینسیناتی است.

پنجشنبه همچنین اعلام شد که الکساندر زورف، دارنده مدال طلای المپیک توکیو نیز در مسابقات تورنتو شرکت نمی کند.

زوروف در بیانیه ای گفت: “متاسفم که به شما اطلاع می دهم که متأسفانه باید از مسابقات تورنتو خارج شوم.” “با توجه به فشارزیاد وارد شده طی دو هفته گذشته و تجربه باورنکردنی من در المپیک، به شدت نیاز به ریکاوری دارم و امیدوارم بتوانم در بقیه تابستان ایالات متحده در بهترین شرایط خود باشم. این تصمیم سختی برای من بود زیرا خاطرات خوبی از کانادا داشتم و نمی توانم صبر کنم تا سال آینده برگردم! “

ماتئو برتینی ایتالیایی، میلوش راونیک کانادایی و پابلو کارنو بوستا اسپانیایی نیز از بازی های تورنتو کناره گیری کرده اند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *